Proste recepty na miłość, pieniądze i spokój

Dzisiaj wpis o małych przesądach i czynnościach, które mogą dać niewyobrażalnie duże efekty. Nawiązuje to trochę do metody kaizen, a trochę do Prawa Przyciągania. Zanim jednak treść właściwa posta, chciałbym Was poprosić o dwie rzeczy 😉 Dajcie znak życia – skomentujcie posty, napiszcie do mnie – może jest jakiś temat, który Was interesuje i chcielibyście o nim poczytać? Druga rzecz – koniecznie zerknijcie na galerię mojego rękodzieła (trochę magicznych rzeczy też tam jest) o tutaj. A teraz zapraszam na posta.

Rutyna matką spokoju i szczęścia

Człowiek to gwałtowna istota pełna emocji nie do okiełznania, burzących się weń jak woda morska w trakcie sztormu. Jedna iskra powoduje w nim zapłon, pożar godny spalenia Rzymu. Iskrą tą może być wszystko: od obelgi wypowiedzianej pod jego adresem, aż po wyniosłe milczenie czy krzywe spojrzenie. W człowieku tkwi coś wspaniałego i zarazem strasznego – temperament. Nie dziwnym jest więc to, że codzienne, powtarzające się czynności takie jak mycie zębów (żeby były zdrowe), szczotkowanie włosów (żeby były piękne), czytanie książki (żeby być mądrym lub rozluźnionym) zapewniają istotom ludzkim spokój i pewność gruntu. I nie dziwne jest to, że kiedy odbierze się człowiekowi jego codzienne rytuały wpada w szał. Człowiek jest gwałtowny, ma w sobie iskrę, od której wybuchł Wszechświat.

Recepta nr 1: By czuć spokój i harmonię każdego dnia, pielęgnuj swoją rutynę.

Wskazówka ta dotyczy rzeczy, które sprawiają, że TOBIE jest dobrze Z SAMYM SOBĄ. Zadbaj o siebie, jedz kolację o tej samej porze, czytaj książkę w tym samym miejscu, o tej samej porze, przy podobnej muzyce. Spraw sobie prezent w formie Cudownej Chwili. Niech to będzie idealna chwila. Z idealną oprawą. Niech nikt Ci nie przeszkadza. Znajdź coś, co lubisz. Wycisz telefon. Zamknij się w swoim świecie – możesz stworzyć mały kąt w domu. Wystarczy krzesło, kilka zdjęć, może figurka albo inny bibelot. Czasami wystarczy tylko zamknąć oczy i przenieść się myślami do Domu Z Marzeń. Cudowna Chwila jest dla Ciebie. Niech od dzisiaj będzie Twoją codzienną rutyną.

 

bialy-kot-renice-duze

Recepta na gotówkę? Umyj naczynia, wynieś śmieci, posprzątaj po kotkach.

Dlaczego nie masz pieniędzy? Według Sekretu jedynym powodem jest to, że zaklinasz ich brak, żyjesz z tym brakiem, pielęgnujesz go. Ja mam swoją rutynę, którą ustaliłem sam dla własnej wygody. Brakuje mi pieniędzy? Cóż, brak z definicji nie istnieje. To by oznaczało, że czegoś negatywnego jest za dużo. Całą winę za niedobór gotówki zrzuciłem na… niepozmywane naczynia, pełny kosz na śmieci, brudną kuwetę kotków. Powód takiego połączenia jest prosty… A raczej są trzy. Po pierwsze bardzo łatwo pozbyć się braku – zmywanie zajmuje kwadrans, wyniesienie śmieci około pięciu minut, posprzątanie po kotkach około dziesięciu. W pół godziny znalazło się miejsce na pieniądze w moim życiu. Drugim powodem takiego wyboru są moje przekonania – brak pieniędzy kojarzy mi się z biedą, a ta z niezbyt ładnymi zapachami i brudem. Żeby przegnać „biedę” w jej najmniejszym stadium – sprzątam. Czy widzieliście na filmach domy bogatych ludzi? Są czyste, schludne. Kiedy utrzymuję taki porządek, pieniądze pojawiają się znikąd. W mojej głowie jest wzór mieszkania bogatej osoby i gdy go utrzymuję na planie materialnym, nie muszę martwić się o pieniądze. Trzecim powodem wyboru takiego rytuału na gotówkę jest pożyteczność takiego rytuału. Przynosi pieniądze, mieszkanie zaczyna ładnie pachnieć i wyglądać, koty są zadowolone, mam więcej miejsca na przygotowanie smacznego obiadu. Czuję się lepiej!

Recepta nr 2: By zapewnić sobie finansowy raj, dbaj o swoje wizje bogactwa w swoim otoczeniu.

Zastanów się: Jak wygląda dom bogatej osoby? Jak taka osoba mówi o pieniądzach, o bogactwie, o drogich rzeczach? Co robi na co dzień? Jak traktuje innych? Czy pomaga ubogim? Czy waha się, kiedy trzeba pomóc zanieść zakupy na 4 piętro? Jak traktuje swoich przyjaciół? Zapisz swoje odpowiedzi i przyjrzyj im się. Jeśli Twoje odpowiedzi są negatywne, nieprzyjemne – zmień koniecznie swoją wizję bogactwa. Przyjrzyj się ludziom, którzy są Twoim ideałem bogactwa. Wyobraź sobie siebie. Pozbądź się z tego obrazu negatywnych elementów. Jeśli Twoje odpowiedzi były lub po poprawce są pozytywne – wciel się w życie takiej osoby. Podpowiem Ci, że nie trzeba mieć milionów na koncie, by czuć się bogatym. Spraw by Twój dom wyglądał czysto jak u bogatych. Mów dobrze o pieniądzach, mów dobrze o bogactwie. Mów: Kiedyś kupię sobie …….. (wstaw nazwę „drogiej” rzeczy). Rób to, co kochasz i pomagaj innym robić to, co kochają. Nie bój się pracy, bądź odważną osobą. Zrezygnuj z rzeczy, które nic nie wnoszą do życia. Pamiętaj o sobie – dbaj o swoje ciało i o ducha. Kiedy ktoś na ulicy zbiera pieniądze dla chorych dzieci – wyskub chociaż 5 groszy. Podnoś pieniądze z ziemi. Wypatruj ich wszędzie. Idź za róg i oczekuj 50 złotych leżących beztrosko na trawniku. Pomóż mamie z remontem, pomóż siostrze w weekend zaopiekować się młodszym bratem. Słuchaj swoich przyjaciół, akceptuj ich i koniecznie dopytuj ich o to, o co sam chciałbyś być pytany. Zachowuj się, jakbyś był bogaty, ale nie wydawaj pieniędzy pochopnie. Bogaci dużo myślą nad wydaniem każdego grosza. Chyba że chodzi o pomoc innym – wtedy suma nie gra roli.

 

jakmoge1

Miłość i inne choroby pozytywnych ludzi

Czujesz się samotny lub po prostu chcesz mieć kogoś obok siebie, kto będzie robił z Tobą coś wspaniałego, doceniał Cię i podziwiał? Cóż. Życie jest proste, więc każda recepta jest prosta. Miłość jest najprostsza do przyciągnięcia. Wiele mówi się o tym, że jest jak trucizna, ale jak dla mnie to okropne oszczerstwo. Miłość, nieskalana naszym strachem, jest najwspanialszą rzeczą na świecie. Dzięki niej rodzą się dzieci, wspaniali ludzie, wynalazki. Miłość otwiera drzwi, nieważne jak bardzo zamknięte są. Miłość jest jak „Alohomora” tylko potężniejsza. Pokona każdą klątwę, każdy strach, każdego demona i każdego człowieka. Miłość zmusiła Boga do zejścia na Ziemię. Jest silniejsza niż cokolwiek. I dlatego przyciągnąć ją jest łatwo.

Recepta nr 3: Wpuść miłość do swojego życia przez codzienny rytuał.

Jak już wspomniałem, niezwykle łatwo jest przyciągnąć miłość. Zadaj sobie pytanie: Jak przyciągnąć partnera w magiczny sposób? I wyłącz się. Pozwól myślom płynąć. Odrzuć stwierdzenia:”to głupie”, „nie, no idiotyzm”. Zapisz na kartce nawet najgłupsze pomysły. I rozważ, który z nich jest najprostszy. Baw się. Wyobraź sobie, że pośrodku domu, w suficie jest klapa. Stań tam, spójrz w górę, wyciągnij rękę do klamki. Powiedz: Wiem, że tam jesteś Miłość. Wpuszczam Cię do siebie, otwieram Ci drzwi. Otwórz niewidzialne wrota i zamknij oczy. Poczuj jak oblewa Cię ciepły, kojący strumień Miłości. Otwórz mu drzwi do łazienki, do sypialni, do salonu. Złap trochę tej Miłości w małe pudełko i zanieś do swojego biura lub w miejsce, w którym pracujesz. Stwórz talizman i zaproś Miłość, żeby wypełniła go swoją mocą. Poproś ją o idealnego partnera, możliwość realizowania swoich pasji, o to czego pragniesz. Koniecznie znajdź swój sposób na codzienne przyzywanie Miłości.

 

22222333

 

 

Podsumowując: rutyna magiczna daje największe efekty. Małe, proste rzeczy zawsze dają ogromny efekt. Wielu z Was słyszało pewnie o Efekcie Motyla. Co to jest? To istota zasady, którą przed chwilą wymieniłem. Motyl, trzepocząc skrzydełkami jest w stanie wywołać burzę na drugim końcu kraju.

Jesteś motylem. Mały trzepot Twoich skrzydeł może zmienić świat.

167285_motyl_na_kwiatku

3 comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s